HAKKIMIZDA

 

PETEK BORU SANAYİ A.Ş., Çelik Boru ve Çelik Ek Bağlantı Parçaları üretimi, Polietilen Boru ve PE Ek Bağlantı Parçaları üretimi, Çelik Boru kaplamaları ve her tip çelik boru satışı yapmaktadır. 1979’dan beri İzmit, Vezirçiftliği mevkiinde kendini ve ürün yelpazesini geliştirerek yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

- Spiral Kaynaklı Boru üretim hattımızda 3 adet bağımsız makine ile 8” - 96” (219,1 - 2438,4 mm) çap aralığı ve 2,0-16,0 mm et kalınlığı aralığında on-line ultrasonik test kontrolü ile devam etmektedir. Yıllık 25.000 tonluk boru üretim kapasitemiz vardır.

- Polietilen Boru üretim hattımızda (HDPE 100) 50 mm ile 250 mm çapları arasında, PN 4 ile PN 32 basınçları için üretim yapılmaktadır. Bu çaplar için PE fittingsler (dirsek, te, redüksiyon vb.) de borularla birlikte teslim edilebilmektedir.

- Boru Kaplamaları üretim hattımızda müşteri talepleri doğrultusunda çelik borulara bitüm, beton, astar, vernik, solventsiz epoksi, kömür katranlı epoksi, toz epoksi epoksi (FBE), polietilen (PE), polipropilen (PP) ve poliüretan (PÜ) kaplamaları uygulanmaktadır.

Petek Boru 1979 yılından beri Borusan Mannesmann Boru bayisi unvanını da taşımaktadır. Üretimde nitelikli malzeme kullanımı ile sürekli kalite anlayışını benimseyen Petek Boru, TS EN 10217-1, TS EN 253 ve TS EN 12201-2 Üretim Sertifikalarına, EN ISO 9001- TÜV NORD, ISO 14001 Çevre Yönetim ve ISO 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Sistem Belgelerine sahiptir. API 5L sertifikasyonu edinim çalışmaları da devam etmektedir.

Firmamız yeni teknoloji ve kalite unsurlarının hayata geçirilmesi amacıyla yeni kalite kontrol cihazlarına ve yeni imalat hollerine yatırımlar yapmaktadır.

Ağırlıklı olarak alt yapı, enerji ve inşaat sektörlerine hizmet vermektedir. Boru sektöründe tam anlamıyla orta ölçekli butik boru üreticisi olarak konumlanmıştır. Özel amaçlı işleri üstlenmekte olan nadir üreticilerden olduğu için özellikli işlerde ihtiyaç sahipleri, hızlı imalat ve teslimat süreleri ile kaliteye verilen önem nedeni ile Petek Boru’yu tercih etmektedir.

Petek Boru yıllık cirosunun % 30’ unu ihraç etmektedir. İhracat yapılan bazı ülkeler şöyle sıralanabilir: Bulgaristan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Romanya, Kosova, Yunanistan, Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya, Portekiz, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Ermenistan, Senegal, Gana, Etiyopya, Kamerun, Fildişi Sahilleri, Gabon, Tunus, Moritanya, Nijerya, Çad, Suriye, Irak, Lübnan, Katar, Birleşik Araç Emirlikleri (BAE), Kuveyt, Ürdün, Kıbrıs, Avusturalya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

 

E-BÜLTEN

Yeniliklerimizden haberdar olmak istermisiniz?